Poradenství pro podnikání v Rusku.

Kdo nahradí produkty z Turecka na ruském trhu?

25.11.2015 19:16

Od 1. prosince 2015 Rosselchoznadzor ( Federální  služba pro veterinární a fytosanitární dozor)  zakazuje dovoz drůbeže, drůbežích drobů, tuku a hotových masných výrobků od firmy Standart Gida Sanayi ve Ticaret Anonim SIRKETI, sídlící v Turecku. Jak vyplývá z agentury, rozhodnutí o zákazu dovozu produktů od této společnosti bylo údajně přijato již dne 16. 11. 2015, kvůli nevyhovující kvalitě výrobků.

V uplynulém pololetí roku 2015 se obrat vzájemného obchodu mezi Ruskem a Tureckem výrazně zvýšil. Kromě toho, Turecko nedávno získalo právo na dodávky mléčných výrobků a drůbežích produktů. Nicméně, vedoucí postavení, pokud jde o dovoz do Ruska z Turecka, mají rostlinné produkty.

Řada obchodních sítí, již nyní začíná odmítat zemědělské produkty z Turecka, převážně ovoce a zeleninu.

Turecký export v celkovém objemu ruského importu činil oficiálně 4,3%.

Podíl zeleniny, ovoce a ořechů z Turecka je  46,9% na celkového dovozu těchto zemědělských produktů, konkrétně  je to 23% - u citrusových plodů, 10,8% - u hroznů. Podíl zeleniny na ruském trhu z Turecka je 34%, největší podíl je u čerstvých rajčat -  24,9%.

Velké maloobchodní řetězce jsou připraveny okamžitě nahradit turecké ovoce a zeleninu produkty z Egypta, Turkmenistánu, Uzbekistánu nebo Běloruska.

 

Vyhledávání